Виставка «Коли війна прийшла в наш дім»

/Files/images/IMG_3155-1.jpg

До 125 річчя від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака

Партизанський Дід: людина і легенда

/Files/images/IMG_2836.jpgВиставка хенд-мейд «Світ краси, гармонії та добра: захоплюючий світ вишивки»

Сучасний стан нашого суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу.

У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості.

Вишивка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

Вишивкою у наш час може зайнятись кожен. Крім великих книжок про вишивку, є цікаві статті в інтернеті та практичні поради від майстрів вишивки.

/Files/images/IMG_2531.jpgВиставка одного журналу "Домашние цветы"

На допомогу сучасним любителям-квітникарям прийдуть книги про вирощування кімнатних рослин, а також журнал «Домашние цветы», переглянути які можна в нашій бібліотеці. А щоб швидко знайти потрібну інформацію, вам в пригоді стане рекомендаційний покажчик-бібліогід «По сторінках журналу «Домашние цветы».

Виставка "Шевченко-художник"

/Files/images/IMG_2386.jpgЙому достатньо було лише поетичного дару, щоб стати корифеєм національної культури і назавжди обезсмертити своє ім'я. Але, крім сміливого, допитливого, схильного до фантазії розуму, природа наділила його ще й дивовижним умінням бачити і відтворювати по-своєму навколишній світ.

Як у літературі, де геній Шевченка-поета великий і незаперечний, так і в образотворчому мистецтві він прагнув іти незвіданими шляхами. І цілком справедливо вважається, що за глибиною розробки соціальної теми, гостротою її антикріпосницької спрямованості його кращі живописні твори є прелюдією до творчості знаменитих російських художників-передвижників. Новаторство Шевченка-художника полягає ще й у тому, що глибоко народним, винятково реалістичним був не тільки зміст багатьох робіт, а й манера виконання. У цьому відношенні Шевченко, мабуть, не мав попередників серед українських художників. Широким є і діапазон настрою — від споглядального романтизму до критичного реалізму. Значний і арсенал технічних засобів, якими він володів бездоганно,— чи то була олія або акварель, олівець або офорт.

Виставка-вернісаж

/Files/images/IMG_2136.jpg«Визначні пам’ятки світової культури»

- таку назву має виставка - вернісаж, що оформлена в читальному залі бібліотеки філії №2 ім. Тобілевича в 2012 році. На виставці ви знайдете літературу про визначні споруди, археологічні об'єкти або витвори мистецтва, які є частиною світового культурного надбання (культурної спадщини) людства загалом.

ЇЇ мета – дати стислий, але насичений інформацією звід відомостей про визначні пам’ятки культури, створені людством протягом довгої історії. Виставка представляє іллюстративний матеріал за принципом поділу пам’яток культури, що відповідають великим історико-культурним регіонам: Євразія, Америка.

Бажаючі можуть взяти участь в іллюстративній вікторині. За допомогою фото ви маєте нагоду перевірити свої знання пам’яток культури Європи.